Geri

Yürütme Kurulu Üyesi

1994 yılında İstanbul Erkek Lisesi ve 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını 2000 yılında Ball State University Miller College of Business MBA programında tamamlamıştır. İMKB’de İşlem Gören Şirketlerin Yönetim Kurulu Yapısı ve İşlevleri konulu tez çalışması ile 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden doktora derecesi almıştır.

Akademik kariyerinin ardından hukuk bürosu ve finansal yatırım alanlarında yönetici olarak çalıştıktan sonra 2013 yılında aile şirketlerinde kurumsal yönetim konusunda hizmet veren uzmanlardan oluşan ABD merkezli Aspen Family Business Group’a katılmıştır.

2015 ve 2020 yılları arasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (“EBRD”) ve Sermaye Piyasası Kurulu (“SPK”) tarafından halka açık şirketler için kurumsal yönetim uyum raporu çerçevesini geliştirmek üzere oluşturulan Nestor Advisors liderliğindeki konsorsiyumda Yerel Kurumsal Yönetim Uzmanı görevini üstlenmiştir.

2012 ve 2018 yılları arasında Bosch Fren Sistemleri A.Ş. ve Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş. yönetim kurullarında bağımsız üye olarak görev almıştır. Temmuz 2020 – Kasım 2022 tarihleri arasında Alarko Holding A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu üyesi ve 2018 – 2022 yılları arasında Özgörkey Holding A.Ş.’de başkanlık ofisi direktörü ve yönetim kurulu başkan vekili görevlerini üstlendikten sonra Eylül 2022’de Zorlu Holding Genel Sekreteri olarak Zorlu Grubuna katılmıştır.

Sivil toplum çalışmalarını Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği yönetim kurulu üyesi olarak sürdürmektedir. Kurumsal yönetim alanında çeşitli kitap ve makaleleri bulunan Koçer, IFC Kurumsal Yönetim Eğitmenliği Sertifikası’na sahiptir.

Almanca, İngilizce ve Yunanca bilmektedir.